Школа – це модель майбутнього суспільства. Основи громадського становлення та демократії закладаються з дитячих років, а самоврядування допомагає учням організувати власне життя і життя своїх товаришів.
Головне завдання шкільного самоврядування полягає в тому, щоб через розвиток соціальної активності учнів виховати в них почуття власної гідності, відповідальності, толерантності, критичності та конструктивності мислення, поваги до власної та чужої праці, оптимізму, гуманізму, здатності до самоаналізу і самовиховання. Структура учнівського самоврядування в сучасній школі повинна бути гнучкою, варіативною і залежати від можливостей педагогічного та учнівського колективів, інтересів та запитів школярів, традицій школи тощо.
Саме тому у ЗОШ І – ІІ ст. №14 с. Вовчатичі у червні 2017 р. учні, батьки, учителі та представники громади спільними зусиллями реалізували освітній проект «Гра в самоврядування». (Проект співфінансувався Польсько-Американським Фондом Свободи в рамках програми RITA – «Зміни в регіоні», яку реалізує Фонд «Освіта для демократії»).
Звичайно, найбільше сил під час роботи над проектом доклали школярі. Хлопці та дівчата 4 – 6 класів під час роботи ознайомились із діяльністю учнівського самоврядування та, використавши отримані знання, створили декілька чудових, якравих та дуже цікавих настільних ігор: «Що? Де? Коли?», «Загадковий шлях», «Розумна змійка» та «Шанс». Приємно, що оцінити дитячу роботу прийшли працівники школи , батьки та староста села п. Добуш Ю. С. Сподіваємось, що ігри, створені учнями, стануть у пригоді під час виборів учнівського самоврядування у школі. Адже у кожній грі -багато потрібної та важливої інформації, яку треба знати кожному школяреві
Немає коментарів:
Дописати коментар