вівторок, 28 листопада 2017 р.

Екскурсія до Музею визвольної боротьби України у м. Львові


                  
                    Українська історія – диво нетлінне,
Кожна сторінка – це в серці світлина.
                  Нам пам’ятати  минуле так треба,
                        Бо кров проливалась за мирнеє небо.
                   Нащадками гідними станемо нині,
                     Бо ми українці й живем на Вкраїні.

     Дбаючи про національно-патріотичне виховання школярів на героїчних прикладах українського народу та вшановуючи громадянський подвиг учасників Помаранчевої революції та Революції Гідності, дирекція ЗОШ І-ІІ ст. №14 с. Вовчатичі організувала поїздку учнів 6-9-их класів у місто Львів та екскурсію у Музей визвольної боротьби України.
     Цікаво і доступно екскурсовод Орест Круковський ознайомив із виставковими експозиціями про історичні періоди становлення державності України. Гортаючи героїчні сторінки історії, діти почули маловідомі для них факти про проголошення ЗУНР, Акт Злуки, Карпатську Україну та про діяльність славних історичних постатей. Із захопленням слухали розповіді про бої на горі Маківка та під Крутами. Неабиякий інтерес викликали експонати про ОУН, УПА, «Пласт», «Карпатську Січ». Учні побачили оригінальні однострої січового стрілецтва, учасників Галицької дивізії, макет криївки УПА. Зацікавили їх і перші гроші Української держави та українських повстанців. Із болем, жалем і співчуттям усі сприйняли розповідь про «Західноукраїнську трагедію» -- вивіз людей на поселення до Казахстану і Сибіру, про замордованих і винищених в’язнів тюрем НКВД у Західній Україні.
     На завершення екскурсії п. Орест звернувся до школярів із побажанням бути гідними нащадками великої справи Новітніх Героїв і висловив надію: «Україна – буде!»
     У музеї ми мали чудову нагоду відвідати виставку, відкриту до Дня Гідності та Свободи «Революція Гідності в Україні 2013-2014 рр. Пам’яті Небесної Сотні». Оглянувши виставкові стенди зі світлинами «Герої Небесної Сотні Львівщини», «Мирний Майдан», «Розгін Майдану», «Протистояння», «Духівники на Майдані», «Медики Майдану», ми відновили у пам’яті жахливі події недавнього часу. Мали змогу побачити власні речі учасників Майдану. Поряд із лампадками у тернових вінках і гронами калини розміщені світлини, які  принесли родичі загиблих майданівців із Львівщини. На згадку учням працівники музею подарували книгу «Львівські Лицарі Небесної Сотні».
    Ми зрозуміли, що наша країна має багатолітню історію, якою можемо пишатися, і кожен із нас повинен її знати і пам’ятати.
     Мандруючи вуличками Львова, захоплюючись його архітектурою, діти змістовно провели час. А дивлячись на фотографії та придбані сувеніри, ще довго будуть згадувати про екскурсію та ділитися приємними і незабутніми враженнями від почутого і побаченого.


























неділя, 26 листопада 2017 р.

ШКОЛА МОЛОДОГО УЧИТЕЛЯ


     Входження молодих вчителів у складний світ шкільного життя, їх успішна професійна діяльність значною мірою залежить від того, в який колектив потрапить  вчитель, як його зустрінуть, які умови праці й побуту їм створять, якою турботою їх оточать, яку надаватимуть методичну допомогу, як стимулюватимуть до вияву ініціативи, творчості.
    У ЗОШ І – ІІ ст.№ 14 с.Вовчатичі працює двоє молодих педагогів: Кобзар Любов Михайлівна, учитель початкових класів,  і Паньків Марꞌяна Василівна, учитель хімії. З метою надання методичної підтримки та допомоги цим учителям,  у школі організовано Школу молодого вчителя.
    Заступник директора з навчально – виховної роботи Пшик О.М.та учитель – наставник  Цісльовська О.В.відвідали уроки  учителя початкових класів Кобзар Л.В.. Цікавою та насиченою  була робота на уроках математики, емоційно пройшли  уроки літературного читання, чітко організована робота на уроках рідної мови.
    Любов Михайлівна - молодий учитель, який ще не має великого досвіду роботи, але з відвіданих уроків видно, що це талановита, неординарна, багатогранна особистість, яка може повести за собою дітей, зацікавити до навчання.



Памꞌять про голодомор живе у наших серцях…

            
       Голодомор 1932 – 1933 років став найбільшою трагедією українського народу за всю її  багатовікову історію, трагедією, яка не має аналогів у світі.
    День па́м'яті жертв голодомо́рів — щорічний національний пам'ятний день в Україні, що припадає на четверту суботу листопада.
   24 листопада у ЗОШ І – ІІ ст. № 14 с.Вовчатичі учні та працівники школи вшанували памꞌять жертв сталінського голодомору. Учні 9 класу підготували вечір – реквієм «Памꞌять живе у наших серцях». Присутні переглянули фільм ''Голод -остання молитва хлопчика", взяли участь в акції «Незабудка памꞌяті», вшанували памꞌять загиблих хвилиною мовчання та запалили свічки.
   Нехай світло цих свічок буде нашою даниною тим, хто навічно відійшов у 1932 – 1933 роках.
У сільській бібліотеці оформлено виставку: "Операція: Голод'', проведено перегляд літератури . Діти, Дуда Надія , Кузьмак Вікторія і Баран Юля, продемонстрували вірші ; ''Скоринка хліба '', ''Свіча пам'яті'', '' Голодна весна ''







      

четвер, 23 листопада 2017 р.

Революція гідності, охрещена кров′ю


     Україна – це територія гідності і свободи. Адже саме тут відбулася не одна, а дві революції – це наш Майдан 2004 року, який був Святом Свободи, і Революція 2013 року, Революція Гідності. Це був надзвичайно важкий іспит для України, коли українці продемонстрували свою європейськість, гідність, своє прагнення до свободи. Під час цих подій загинуло чимало кращих синів і дочок нашої держави. Саме їм, цвітові нашого народу, його славним синам і донькам, які у розквіті сил віддали свою молодість, і, найдорожче, життя – було присвячено літературно – музичну композицію «Революція Гідності, охрещена кров′ю», яку підготували учні 8 – 9 класів ЗОШ І – ІІ ст. № 14 с. Вовчатичі разом із педагогами – організаторами Ганущак М.С., Михайлишин В.Б. та учителем музичного мистецтва Сиротюк А.А. На заході були присутні учні, педагогічні працівники, бібліотекар бібліотеки-філії с. Вовчатичі Герман Н. Я., батьки та жителі с.Вовчатичі.
     У сільській бібліотеці діти ознайомилися зі стендом «Дякую, солдате!», на якому розміщені фотографії воїнів АТО – жителів с. Вовчатичі.