вівторок, 15 серпня 2017 р.

Фестиваль духовної пісні «Хваліте Господа з небес» у Вовчатичах


     Незважаючи на похмуру погоду, неділя 13 серпня 2017 року була справді світлою, радісною та благословенною Богом для усіх, хто цього дня завітав до храму Покрови Пресвятої Богородиці села Вовчатичі Ходорівського деканату. Адже тут пройшов перший у Ходорівській ОТГ фестиваль духовної пісні «Хваліте Господа з небес» за участю народних та аматорських колективів Ходорівської громади, організований відділом культури, туризму та охорони культурної спадщини виконавчого комітету Ходорівської міської ради.
     За словами ведучої мистецького дійства, провідного методиста відділу культури, туризму та охорони культурної спадщини виконавчого комітету Ходорівської міської ради Наталії Павловської, «усе вічне у нашому житті освячене правдивим і всемогутнім Словом Божим». Тому для Божого благословення «за мирне небо над Україною, за освячення нашої дороги до істини» п. Наталія запросила до відкриття фестивалю пароха храму  Покрови Пресвятої Богородиці села Вовчатичі, отця-протоієрея Миколу Прунака, який благав у Господа благословення у спільній молитві «Отче наш» і звернувся до присутніх із проханням спільно «возвеличити Бога, віддати Йому славу через молитву і пісню» та побажав усім великого духовного піднесення.
     У вступному слові заступник міського голови з гуманітарних питань О. Мельник підкреслила символічність першої зустрічі художніх колективів Вербицького старостинського округу у храмі та з молитвою і висловила приємні враження, що церковні хори долучилися до народних колективів, «адже духовність і фольклорність – це єдине ціле, яке впроваджує культуру у майбуття. А майбутнє – це Бог, пісня ж – це любов». На думку п. Ольги, українська культура і духовність найкраще проявляють себе в українській духовній пісні. О. Мельник побажала, щоб ця неділя подарувала усім «святість душ, просвітлення розуму і віру в Україну».
     Голова Ходорівської обєднаної громади Олег Коцовський привітав господарів та гостей фестивалю, подякував усім і висловив надію на те, що започаткований фестиваль передасть естафету іншим старостинським округам нашої громади та буде щорічним.
     Розпочав виступ народний аматорський хор «Дністряни» с. Піддністряни. У святковому дійстві взяли участь 22 колективи. Упродовж усієї концертної програми на символічну церковну сцену запрошувалися хорові колективи, церковні хори, вокальні ансамблі, тріо та квартети, солісти, яких вітали і зустрічали щирими теплими і дружніми оплесками, а вони дарували присутнім незабутні хвилини духовної радості, тепла і любові. Глибоким духовним змістом були наповнені музичні твори, що зворушували серця глядачів і спонукали до роздумів над змістом людського життя, над суттю нашої християнської віри та незрадливою Божою любов’ю до кожного із нас. Особливо зачарували усіх пісні та соло на бандурі найменших учасників фестивалю – талановитих дітей та молоді, серед яких є учні Ходорівської дитячої школи мистецтв та студентка Державного Дрогобицького музичного училища. Надзвичайно приємно, що пісні-молитви линуть із дитячих уст від щирих дитячих сердець, у яких зароджуються зерна духовності.
     Керівник відділу культури, туризму та охорони культурної спадщини виконавчого комітету Ходорівської міської ради, Христина Вівчар нагородила усі колективи Подяками відділу культури за участь у фестивалі та памятними подарунками – книгами «150 думок митрополита Андрея Шептицького». П. Христина назвала цей захід фестивалем «добра і милосердя» і побажала усім мирного неба і Божої ласки.
    На завершення ведуча Наталія Павловська подякувала учасникам, керівникам народних колективів, господарям і гостям за «велич духовної пісні» і побажала:  «Хай Божа милість Вас не минає, хай добро і пісня нас всіх обєднає». Особливі слова подяки адресувалися пароху храму Покрови Пресвятої Богородиці села Вовчатичі, отцю-протоієрею Миколі Прунаку за гостинність, мудрі та щирі поради. Христина Вівчар вручила отцю Миколі Грамоту за плідну працю на духовній ниві, а Ольга Мельник, подарувавши книгу «150 думок митрополита Андрея Шептицького», побажала, «щоб мудрий провідник греко-католицької церкви був світочем для праці».
     З подячними словами організаторам, учасникам та гостям фестивалю виступили  староста Вербицького старостинського округу Юрій Добуш та Голова Ходорівської ОТГ Олег Коцовський. Отець М. Прунак висловив слушну думку, що найбільшу подяку сьогодні складаємо Богові за те, що дав мудрості зібратися усім разом.
     Завершилося величне дійство традиційним «Многая літа» і церковним гімном «Боже великий, єдиний…» у супроводі церковного хору храму святих безсрібників Косми і Демяна міста Ходорова.
     Переконані, що спільні молитви підносяться високо та будуть вислухані Богом, а «справжнє свято  душі» видалося на славу Божу.

                                                                (Допис на сайт Стрийської єпархії УГКЦ)



неділя, 6 серпня 2017 р.

Ювілей спільноти “Матері в молитві” у Вовчатичах

     По-справжньому святково, людно і гостинно було у храмі Покрови Пресвятої Богородиці с. Вовчатичі  16 липня 2017 року. Це своє десятиріччя  відзначала спільнота «Матері в молитві», яка з благословення пароха  с. Вовчатичі, отця-протоієрея Миколи Прунака була заснована у 2007 році. Рух “Матері в молитві ” розпочався в Англії у 1995 році, засновницями були Вероніка та її братова Сандра. Цей Рух поширився по цілому світу. Сьогодні він існує у 80 країнах світу.
Відомо багато чудесних відповідей на молитву. У 2000-у році при Архикатедральному соборі Святого Юра з благословення Блаженнішого Любомира виникла перша така спільнота в Україні, координатором є Віра Чмелик. Тепер такі спільноти є у всіх єпархіях УГКЦ. Діяльність спільноти «Матерів в молитві» Стрийської єпархії УГКЦ координує п. Анна Форостина.
Рух «Матері в молитві» України — це групи матерів, які регулярно збираються для спільної молитви з благословення Патріарха та зокрема кожного правлячого єпископа УГКЦ єпархії. Провідницею цього руху є Матінка Божа.
З нагоди святкувань до місцевого храму  завітали гості – понад 70 учасниць руху «Матері в молитві» з усього Ходорівського деканату УГКЦ. З вітальним словом виступила координатор руху «Матері в молитві» Стрийської єпархії УГКЦ п. Анна Форостина, яка дбає про поширення руху у всіх парафіях, організовує з′їзди матерів, поширює духовну літературу.
Присутні мали добру нагоду приступити до Святої Тайни Сповіді, яку провели о. Олег Флінта (настоятель храму с. Отиневичі) та о. Василь Витак (настоятель храму с. Городище).
Святкову Літургію очолив парох храму отець-протоієрей Микола Прунак. У
своїй проповіді отець наголосив на великій силі маминої молитви і закликав матерів приєднуватися до спільноти, навів правдиві життєві історії, які торкнулися серця кожного. Мудрі, повчальні та проникливі слова не залишили нікого байдужим.
На закінчення Літургії матерів привітали наймолодші парафіяни- діти, які від щирого серденька склали їм подяку за щоденні клопоти і турботи, материнську ласку, тепло та любов; вклонилися низенько та попросили Божої опіки для любих матусь; молитовно звернулися до Богородиці просити у Свого Сина миру для України.  Зворушливо звучали пісні у виконанні церковного хору (регент Галина Яскерська).
З подячним словом виступила слугиня спільноти  «Матері в молитві» с. Вовчатичі Неля Добуш, яка звернулася до о. М. Прунака, координатора руху «Матері в молитві» Стрийської єпархії УГКЦ п. Анни Форостини та всіх присутніх.
Отець М. Прунак вручив матерям спільноти с. Вовчатичі пам′ятні подяки,  а усі матері отримали  образки Матері Божої та благословення пароха.
Після Літургії матері провели традиційну спільну молитву в наміренні за дітей, сиріт, хворих, одиноких, за воїнів АТО, їх сім′ї, за припинення війни, мир і спокій в Україні.
По завершенню офіційної частини святкувань гостей запросили на спільну трапезу, під час якої матері мали чудову нагоду поспілкуватися, заспівати духовних пісень, послухати авторську поезію п. Євгенії Коник, гості зі Стрия.
Щиро дякуємо Богові за це свято,  яке  духовно об′єднало  спільноти «Матері в молитві» Ходорівського деканату Стрийської єпархії УГКЦ.
Висловлюємо подяку всім, хто долучився до організації свята.

                                       (Допис на сайт Стрийської єпархії УГКЦ і часопис "Ходорівщина")






Демократія у школі – демократія в громаді
Сучасна школа повинна дати учням не тільки певні знання, уміння та навички, але й виховати особистість, яка після закінчення навчання успішно займе своє місце у житті. «Демократія в школі – демократія в громаді» - це освітній проект, що сприяє формуванню у школярів суспільно-громадських компетентностей, допомагає усвідомити дитині її місце у суспільстві.Проект співфінансується Польсько-Американським Фондом Свободи в рамках програми RITA «Зміни в регіоні», яку реалізує Фонд «Освіта для демократії». Він має на меті адаптацію польського досвіду підтримки сільських шкіл у сфері розвитку суспільно-громадянських компетентностей учнів та використання його в українських школах в об’єднаних територіальних громадах.
До участі у проекті запросили сім шкіл з об’єднаних територіальних громад Львівської області, в тому числі команду ЗОШ І-ІІ ступенів №14 с. Вовчатичі. 2-5 березня 2017 р. у Львові відбувся семінар для директорів та вчителів шкіл-учасниць проекту, який проводили розробники - тренери Федерації освітніх ініціатив з Варшави.
У кожній з семи шкіл, залучених до проекту, вчителі з учнями повинні реалізувати мінімум чотири освітні проекти протягом квітня-вересня 2017 року. У Вовчатицькій ЗОШ І-ІІ ст. №14 до роботи над проектами були залучені директор Н.М.Добуш, заступник директора з навчально-виховної роботи О.М.Пшик та вчитель початкових класів Л.М.Кобзар. Л.М.Кобзар працювала з учнями других-третіх класів, які успішно реалізували освітні проекти «Портрети» та «Кампанія для майбутнього». Учні четвертих-шостих класів під керівництвом О.М.Пшик працювали над проектами «Макет нашої громади» та «Гра в самоврядування». До роботи також долучились інші школярі разом з наставниками, батьками та представниками громади. Особливо важливою була допомога педагогів-організаторів М.С.Ганущак та В.Б.Михайлишин, класних керівників 4–6 класів Л.В.Йордовської, А.А.Сиротюк, Р.С.Матулки, учителя трудового навчання І.П.Мосія, учителя біології С.В.Наконечної.
Цікавою та повчальною була робота над проектом «Макет нашої громади». Школярі отримали грунтовні знання про спільноту, в якій живуть, проблеми села, обꞌєднану територіальну громаду та перспективи її розвитку й з захопленням розпочали роботу над створенням міні-макетів села Вовчатичі. Розділившись на групи, вони виготовляли із сірникових коробок невеличкі макети з позначками своїх будинків. Для успішної роботи обрали головного архітектора – учня 6 класу Н.Добуша, його помічниками стали - учень 6 класу Д.Кулик та учитель трудового навчання І.П.Мосій.


Наступний крок – планування проекту. Кожна з пꞌяти груп школярів працювала над певною частиною макету: перша група готувала перелік ключових будівель села (церква, школа, будинок «Просвіти», фельдшерський пункт, бібліотека, магазини, кафе); друга – відтворювала краєвид (головну дорогу,  вулиці і вулички, пагорби, долинки, річку, озеро); третя - обꞌєкти, які повꞌязані з історією села (хрест, встановлений на памꞌять про скасування кріпацтва, Могилка, Стінка, джерело); четверта - місця, важливі для мешканців (стадіон, дитячий майданчик, кладовище); п’ята – виготовляла дерева та кущі. Крім зазначених обꞌєктів, учні розмістили на макеті Палац мрій – скарбничка мрій дітей про майбутнє села. 
Учні мали змогу зустрітися з отцем Миколою Прунаком, депутатом міської ради О.Макарик, фельдшером О.Матулкою, бібліотекарем Н.Герман, підприємцем Ю.Перуном. Гості «круглого столу» розповіли школярам про свою діяльність та поділилися мріями про майбутнє села. Отець Микола розказав про те, яке значення для громади має церква, фельдшер п.Оксана зазначила, що мріє про оновлення медичного пункту, бібліотекар  п.Наталія  розповіла про плани щодо покращення роботи сільської бібліотеки, підприємець п.Юрій поділився досвідом роботи у сфері торгівельного бізнесу. Особливо емоційним був виступ депутата Ходорівської міської ради О.Макарик, яка розповіла про плани розвитку Ходорівської ОТГ та сіл Вовчатичі та Садки.
Підсумком роботи над проектом була презентація макету. Учасники проекту підготували  літературну композицію. Діти читали легенди та вірші про село Вовчатичі, його історію, сучасне життя та мрії про майбутнє малої Батьківщини, розповідали про географічне положення села, річку Луг, місто Ходорів. Присутні переглянули презентації: «Моє село найкраще у світі» та «Як ми працювали». Директор школи Н.М.Добуш висловила подяку усім, хто брав участь у проекті, відзначила роботу керівника проекту «Макет нашої громади» О.М.Пшик.
Керівник відділу освіти, молоді та спорту виконавчого комітету Ходорівської міської ради Н.І.Калинець підкреслила велике значення роботи учнів над проектом, під час якої діти здружилися, навчалися працювати у команді, обирати лідера, вирішувати спільно  проблеми, допомагати один одному. Наталя Ігорівна також зазначила, що завдяки роботі над такими освітніми проектами, школа поступово готується до реалізації концепції «Нової української школи», яка передбачає компетентний підхід до навчання, і побажала учнівському та педагогічному колективу подальших успіхів у навчанні та роботі над реалізацією проекту «Гра в самоврядування».

Вчителі під час роботи отримали нові знання та навики, що стосуються проектного міжпредметного підходу у навчанні, учні розвинули суспільно-громадянські компетентності, дізналися, що таке проекти і навчилися їх реалізовувати, краще зрозуміли, що таке демократія та які демократичні процедури управління існують у суспільстві та громаді.
О.Пшик, заступник директора з навчально-виховної роботи