неділя, 25 червня 2017 р.

Учнівське самоврядування – запорука ефективної роботи школи


     Школа – це модель майбутнього суспільства. Основи громадського становлення та демократії закладаються з дитячих років, а самоврядування допомагає учням організувати власне життя і життя своїх товаришів.
    Головне завдання шкільного самоврядування  полягає в тому, щоб через розвиток соціальної активності учнів виховати в них почуття власної гідності, відповідальності, толерантності, критичності та конструктивності мислення, поваги до власної та чужої праці, оптимізму, гуманізму, здатності до самоаналізу і самовиховання. Структура учнівського самоврядування в сучасній школі повинна бути гнучкою, варіативною і залежати від можливостей педагогічного та учнівського колективів, інтересів та запитів школярів, традицій школи тощо.
      Саме тому у ЗОШ І – ІІ ст. №14 с. Вовчатичі у червні 2017 р. учні, батьки, учителі та представники громади  спільними зусиллями реалізували освітній проект «Гра в самоврядування». (Проект співфінансувався Польсько-Американським Фондом Свободи в рамках програми RITA – «Зміни в регіоні», яку реалізує Фонд «Освіта для демократії»).
   Звичайно, найбільше сил під час роботи над проектом  доклали школярі.  Хлопці та дівчата 4 – 6  класів  під час роботи ознайомились із діяльністю учнівського самоврядування та, використавши отримані знання,  створили декілька  чудових, якравих та дуже цікавих настільних ігор: «Що? Де? Коли?», «Загадковий шлях», «Розумна змійка» та «Шанс». Приємно, що  оцінити дитячу роботу прийшли працівники школи , батьки та староста села п. Добуш Ю. С. Сподіваємось, що ігри, створені учнями, стануть у пригоді під час виборів учнівського самоврядування у школі. Адже у кожній грі -багато потрібної та важливої інформації, яку треба знати кожному школяреві






неділя, 18 червня 2017 р.

     Робота над освітніми проектами "Макет нашої громади" та "Гра у самоврядування"( в рамках програми RITA - "Зміни в регіоні", яку реалізує Фонд "Освіта для демократії")


















































Макет нашої громади


Сьогодні сучасна школа повинна дати учням не тільки певні знання, уміння та навички, але й виховати  особистість, яка після закінчення школи успішно займе своє місце в житті. Саме в школі учням необхідно дати  ті знання, що надалі дозволять їм орієнтуватися в житті і робити правильний вибір, тому що вже в шкільному віці формується громадський світогляд дитини.
    Проект «Демократія в  школі – демократія в громаді», що співфінансується Польсько-Американським Фондом Свободи в рамках програми RITA – «Зміни в регіоні», яку реалізує Фонд «Освіта для демократії», сприяє формуванню у школярів суспільно – громадських компетентностей, допомагає усвідомити дитині її місце у суспільстві.  Проект має на меті адаптацію польського досвіду підтримки сільських шкіл у сфері розвитку суспільно-громадянських компетентностей учнів та використання його в українських школах в об’єднаних територіальних громадах.
   Учні  4 – 6 класів ЗОШ І – ІІ ст. №14 с. Вовчатичі успішно реалізували проект «Макет нашої громади». Під час роботи над проектом школярі дізналися про історію свого села, зібрали  інформацію, потрібну для конструювання  макету населеного пункту   та сконструювали макет. У роботі брали участь не лише учні 4 – 6 класів, але й учні інших класі, учителі, директор школи Н. М. Добуш , працівники школи, батьки. Крім того, діти мали змогу зустрітися з  отцем Миколою Прунаком, депутатом міської ради п. О. Макарик, фельдшером п. О. Матулкою, бібліотекарем п. Н. Герман, підприємцем п. Ю. Перуном. На представленні макету була присутня керівник відділу освіти, молоді та спорту виконавчого комітету Ходорівської міської ради п. Наталія Калинець, яка подякувала дітям за роботу та побажала подальших успіхів у роботі та навчанні.