пʼятниця, 28 квітня 2017 р.

70-і роковини операції «Вісла»


       28 квітня 2017 року, у День жалоби за жертвами операції «Вісла», учні та вчителі ЗОШ І-ІІ ст. №14 с. Вовчатичі, бібліотекар Герман Н. Я., директор Народного дому «Просвіта» Кулька В. З. зібралися для вшанування пам’яті тих людей, котрі потерпіли від репресій.
     Із розповіддю про важкі для нашого народу дні, коли із Польщі до с. Вовчатичі було переселено 29 сімей, виступила директор школи Добуш Н. М. Діти та дорослі переглянули фільм «Історична правда» та почули спогади очевидців тих подій.
       Захід закінчився молитвою за загиблими під час операції «Вісла».

     



НАШ ДАРУНОК УСІМ МАТУСЯМ ДО ДНЯ МАТЕРІ


     Уже кілька років  учні  ЗОШ І – ІІ ст. №14 с. Вовчатичі   беруть участь у конкурсі «І слово,і пісня, матусю, тобі!».   
      Майже кожного року учасники цього конкурсу, учні нашої школи, стають переможцями та призерами у номінаціях «Авторська поезія» та «Авторська проза» на районному та обласному етапах конкурсу.
    Цього року також маємо призові місця. Дуда Надія, учениця 7 класу, зайняла І місце у номінації «Авторська проза» за оповідання «Горе матері». А в номінації «Авторська поезія» учениця 6 класу Баран Юлія за вірш «Мама – ангел-охоронець» та учениця 7 класу Кузьмак Вікторія за поезію «Спасибі, матусю!» посіли ІІІ місце на районному етапі конкурсу.
     Творчих вам успіхів!




   

четвер, 27 квітня 2017 р.

Чорнобильська трагедія: як це було

                                                                     

                                                                      Чорних дат у людства є немало,
                                                                      Кожне з них – це міна під прогрес.
                                                                      Та найстрашніше, що усіх спіткало, -
                                                                      Це вибух на Чорнобильській АЕС.
     26 квітня 2017 року у бібліотеці-філії с. Вовчатичі відбувся семінар бібліотекарів Ходорівської ОТГ на тему «Чорнобиля гіркий полин на серце ліг незримо й тяжко», присвячений 31-ій річниці аварії на Чорнобилській АЕС. Перед бібліотекарями виступила керівник відділу культури виконавчого комітету Ходорівської міської ради  Вівчар Х. Р., методист Ходорівської міської публічної бібліотеки Гавор Л. У роботі семінару взяли участь директор Ходорівської міської публічної бібліотеки Уцик І. Т., директор ЗОШ І-ІІ ст. №14 с. Вовчатичі Добуш Н. М. та староста Вербицького старостинського округу Добуш Ю. С.
     Урок мужності "У пам'ять про аварію віку» відбувся у Народному домі "Просвіта". Ведучі Герман Н. Я. (бібліотекар місцевої бібліотеки) і Ганущак М. С. (учитель української мови та літератури) зробили екскурс у той страшний для нашого народу 1986 рік, коли сталася найбільша техногенна катастрофа ХХ ст. Виступ супроводжувався показом слайдів «Ехо Чорнобиля», фільмом «Чорнобильська катастрофа», піснями у виконанні випускниці Вовчатицької школи Сиротюк М., танцювальними композиціями учнів 6-7 класів (Баран Ю., Дуда Н., Кузьмак В., Михальчишин А.).
     Були запрошені на семінар ліквідатори і відбудовники наслідків аварії: Добуш Є., Циган Я., Ціхівський Є. (жителі с. Вовчатичі), Сохан В. (житель с. Вербиця), Ковальчук П. (житель с. Сугрів), які отримали Подяки від сільського старости Добуша Ю. С. та квіти від дітей. Схвилювали присутніх болючі спогади і розповіді Цигана Я. та Ковальчука П., емоційні враження про перебування у Чорнобильській зоні Добуш Н. М.
     Згадали сьогодні і тих, «хто згорів у вогні в перші години двобою». Під звуки жалібної мелодії діти поставили свічки перед портретами загиблих.
     Хай не повториться це ніколи!
     Нехай кожен прийдешній день наповнює наші серця миром та спокоєм!


                                                 Допис у газету "Ходорівщина"




середа, 26 квітня 2017 р.

Чорнобильська трагедія: як це було

                                         
                                            31-і роковини аварії на Чорнобильській АЕС

                                                                (26. 04. 2017 р.)






































Чорнобильська трагедія: як це було



Чорних дат у людства є немало,
Кожне з них – це міна під прогрес.
Та найстрашніше, що усіх спіткало, -
Це вибух на Чорнобильській АЕС.
     26 квітня 2017 року у бібліотеці-філії с. Вовчатичі відбувся семінар бібліотекарів Ходорівської ОТГ на тему «Чорнобиля гіркий полин на серце ліг незримо й тяжко», присвячений 31-ій річниці аварії на Чорнобилській АЕС. Перед бібліотекарями виступила керівник відділу культури виконавчого комітету Ходорівської міської ради  Вівчар Х. Р., методист Ходорівської міської публічної бібліотеки Гавор Л. У роботі семінару взяли участь директор Ходорівської міської публічної бібліотеки Уцик І. Т., директор ЗОШ І-ІІ ст. №14 с. Вовчатичі Добуш Н. М. та староста Вербицького старостинського округу Добуш Ю. С. 
     Урок мужності "У пам'ять про аварію віку» відбувся у Народному домі "Просвіта". Ведучі Герман Н. Я. (бібліотекар місцевої бібліотеки) і Ганущак М. С. (учитель української мови та літератури) зробили екскурс у той страшний для нашого народу 1986 рік, коли сталася найбільша техногенна катастрофа ХХ ст. Виступ супроводжувався показом слайдів «Ехо Чорнобиля», фільмом «Чорнобильська катастрофа», піснями у виконанні випускниці Вовчатицької школи Сиротюк М., танцювальними композиціями учнів 6-7 класів (Баран Ю., Дуда Н., Кузьмак В., Михальчишин А.).
     Були запрошені на семінар ліквідатори і відбудовники наслідків аварії: Добуш Є., Циган Я., Ціхівський Є. (жителі с. Вовчатичі), Сохан В. (житель с. Вербиця), Ковальчук П. (житель с. Сугрів), які отримали Подяки від сільського старости Добуша Ю. С. та квіти від дітей. Схвилювали присутніх болючі спогади і розповіді Цигана Я. та Ковальчука П., емоційні враження про перебування у Чорнобильській зоні Добуш Н. М. 
     Згадали сьогодні і тих, «хто згорів у вогні в перші години двобою». Під звуки жалібної мелодії діти поставили свічки перед портретами загиблих.
     Хай не повториться це ніколи!
     Нехай кожен прийдешній день наповнює наші серця миром та спокоєм!









четвер, 20 квітня 2017 р.

Семінар педагогів-організаторів






                 
«Виховання – це справа серця,
і тільки Бог має ключ до нього»
св. Іван Боско
Погожий осінній день 08 жовтня 2013р. подарував учасникам районного семінару педагогів-організаторів шкіл району незабутні враження від перебування у Салезіянській ораторії св. Івана Боско, що у Винниках, і спілкування із отцем Анатолієм, який радо відгукнувся на пропозицію методиста Жидачівського районного методичного кабінету Наталії Кулик познайомити присутніх із запобіжною системою виховання святого Івана Боско (1815-1888) – знаменитого італійського педагога молоді, пастиря, вихователя, опікуна знедолених та занедбаних дітей, покровителя педагогів і учнів, засновника монаршого Салезіянського Згромадження (УГКЦ), спільнота яких піклується про найбіднішу та найбільш потребуючу молодь. Наталія Олегівна уже впродовж більше десяти років підтримує тісний зв'язок із цим Згромадженням і їхньою системою роботи із дітьми.
Чому саме таку систему превентивної роботи запропонувала методист РМК. Актуальність педагогічної спадщини і виховних методів отця І. Боско пояснюється тісним зв’язком із життям.
Виховання – важка і довготривала справа, в ній успіх чергується із провалом. Неможливо передбачити результати або наперед дати точні поради чи рецепти, адже потрібно враховувати неповторність кожної особистості. Отець Іван Боско стверджує, що те добро, що є в кожній молодій особі, настільки цінне, що заради нього можна і «віддати життя».
Тепла зустріч відбулася на подвір’ї молодіжного осередку, де отець Анатолій розповів про створення, діяльність і перспективи існування ораторії.
Робота семінару розпочалася у каплиці Переображення Господа Ісуса Христа Молебнем до Пресвятої Богородиці, до якої св. Іван Боско завжди звертався у молитві як до Помічниці християн.
Глибоко духовна атмосфера і задушевний тон розповіді супроводжували реколекційні науки із використанням мультимедійних засобів отця про превентивну систему виховання дітей та молоді Івана Боско, педагогікою якого стало його власне взірцеве життя.
У своїй праці св. Іван Боско використовував систему виховання, що базується на трьох колонах: релігія, розум та любов. Він стверджує: «Виховання – це справа серця». А використання цієї системи базується на словах св. Апостола Павла«Любов – довготерпелива, любов – лагідна; все зносить, в усе вірить, усього надіється, все перетерпить» і «тільки Бог може нас навчити науки любові».
Освітяни побували також і в ораторії (ораторія – від лат. оratorium – місце молитви) – центр дозвілля для дітей та молоді, де гармонійно поєднуються забави та молитва, щоб навчити молодь гарно проводити час: в радості та без гріха.
Метою виховної роботи Салезіянського згромадження є не тільки опіка над дітьми і молоддю, але також і освіта. Саме тому Наталія Олегівна запропонувала відвідати ліцей – Молодіжний навчальний центр ім. св. Івана Боско у м. Львові, який надає молоді високоякісну професійну освіту та християнське виховання. У лекційних аудиторіях та навчально-виробничих майстернях, обладнаних кращим професійним устаткуванням провідних фірм Японії, Німеччини та Італії, справжні майстри своєї справи готують висококваліфікованих спеціалістів, у чому ми мали змогу переконатися. Навчання студентів поєднується із активним дозвіллям і духовним життям. Тут також діють різні гуртки та спортивні секції. Для студентів організовуються цікаві подорожі, реколекційні та формаційні зустрічі.
Створений заклад у 2003 р., названий на честь святого Івана Боско, який присвятив своє життя молоді. Оо. Салезіяни опікуються подібними професійно-технічними закладами у 71 країні світу.
Попри всю цю важливу роботу, яку проводять оо. Салезіяни  найбільшої любові та опіки потребують ті, котрі вже давно забули, що це таке – діти-сироти. Тому неподалік навчального центру зведено п’ятиповерхову будівлю дитячого сиротинця, який буде освячено 2 червня 2014 року.
Завершили свою роботу учасники семінару спільною молитвою у церкві Покрови Пресвятої Богородиці у м. Львові.

                                                          Допис у газету "Новий час
·