четвер, 20 квітня 2017 р.

Семінар педагогів-організаторів






                 
«Виховання – це справа серця,
і тільки Бог має ключ до нього»
св. Іван Боско
Погожий осінній день 08 жовтня 2013р. подарував учасникам районного семінару педагогів-організаторів шкіл району незабутні враження від перебування у Салезіянській ораторії св. Івана Боско, що у Винниках, і спілкування із отцем Анатолієм, який радо відгукнувся на пропозицію методиста Жидачівського районного методичного кабінету Наталії Кулик познайомити присутніх із запобіжною системою виховання святого Івана Боско (1815-1888) – знаменитого італійського педагога молоді, пастиря, вихователя, опікуна знедолених та занедбаних дітей, покровителя педагогів і учнів, засновника монаршого Салезіянського Згромадження (УГКЦ), спільнота яких піклується про найбіднішу та найбільш потребуючу молодь. Наталія Олегівна уже впродовж більше десяти років підтримує тісний зв'язок із цим Згромадженням і їхньою системою роботи із дітьми.
Чому саме таку систему превентивної роботи запропонувала методист РМК. Актуальність педагогічної спадщини і виховних методів отця І. Боско пояснюється тісним зв’язком із життям.
Виховання – важка і довготривала справа, в ній успіх чергується із провалом. Неможливо передбачити результати або наперед дати точні поради чи рецепти, адже потрібно враховувати неповторність кожної особистості. Отець Іван Боско стверджує, що те добро, що є в кожній молодій особі, настільки цінне, що заради нього можна і «віддати життя».
Тепла зустріч відбулася на подвір’ї молодіжного осередку, де отець Анатолій розповів про створення, діяльність і перспективи існування ораторії.
Робота семінару розпочалася у каплиці Переображення Господа Ісуса Христа Молебнем до Пресвятої Богородиці, до якої св. Іван Боско завжди звертався у молитві як до Помічниці християн.
Глибоко духовна атмосфера і задушевний тон розповіді супроводжували реколекційні науки із використанням мультимедійних засобів отця про превентивну систему виховання дітей та молоді Івана Боско, педагогікою якого стало його власне взірцеве життя.
У своїй праці св. Іван Боско використовував систему виховання, що базується на трьох колонах: релігія, розум та любов. Він стверджує: «Виховання – це справа серця». А використання цієї системи базується на словах св. Апостола Павла«Любов – довготерпелива, любов – лагідна; все зносить, в усе вірить, усього надіється, все перетерпить» і «тільки Бог може нас навчити науки любові».
Освітяни побували також і в ораторії (ораторія – від лат. оratorium – місце молитви) – центр дозвілля для дітей та молоді, де гармонійно поєднуються забави та молитва, щоб навчити молодь гарно проводити час: в радості та без гріха.
Метою виховної роботи Салезіянського згромадження є не тільки опіка над дітьми і молоддю, але також і освіта. Саме тому Наталія Олегівна запропонувала відвідати ліцей – Молодіжний навчальний центр ім. св. Івана Боско у м. Львові, який надає молоді високоякісну професійну освіту та християнське виховання. У лекційних аудиторіях та навчально-виробничих майстернях, обладнаних кращим професійним устаткуванням провідних фірм Японії, Німеччини та Італії, справжні майстри своєї справи готують висококваліфікованих спеціалістів, у чому ми мали змогу переконатися. Навчання студентів поєднується із активним дозвіллям і духовним життям. Тут також діють різні гуртки та спортивні секції. Для студентів організовуються цікаві подорожі, реколекційні та формаційні зустрічі.
Створений заклад у 2003 р., названий на честь святого Івана Боско, який присвятив своє життя молоді. Оо. Салезіяни опікуються подібними професійно-технічними закладами у 71 країні світу.
Попри всю цю важливу роботу, яку проводять оо. Салезіяни  найбільшої любові та опіки потребують ті, котрі вже давно забули, що це таке – діти-сироти. Тому неподалік навчального центру зведено п’ятиповерхову будівлю дитячого сиротинця, який буде освячено 2 червня 2014 року.
Завершили свою роботу учасники семінару спільною молитвою у церкві Покрови Пресвятої Богородиці у м. Львові.

                                                          Допис у газету "Новий час
·                                                                                                                

Немає коментарів:

Дописати коментар