неділя, 12 березня 2017 р.

Учні Вовчатицької школи вшанували пам’ять патріарха Йосифа Сліпого

Уже не вперше 9 березня, у день пам’яті святого Полікарпа, капличка у  Вовчатицькій ЗОШ І-ІІ ст., яка носить ім’я цього святого, гостинно запрошує на спільну молитву з нагоди празника свого покровителя. З доброї ініціативи пароха храму Покрови Пресвятої Богородиці с. Вовчатичі отця-протоієрея Миколи Прунака і спільними зусиллями дітей, батьків та учителів її було відкрито і освячено у 2008 році. І з цього часу щодня діти і учителі збираються на ранкові молитви і приходять сюди зі своїми проханнями і словами подяки. А щороку чисельно сходяться і батьки, і мешканці села, щоб спільно зі своїм парохом донести молитви до Бога, випросивши ласки, опіки і покровительства св. Полікарпа.
Святкова атмосфера панувала і 9 березня 2017 року. На запрошення дирекції школи прибула Н. І. Калинець – керівник відділу освіти, молоді та спорту виконавчого комітету Ходорівської міської ради. Священик очолив молебень до Христа Спасителя, окропив усіх свяченою водою та помирував. Звернувшись до присутніх, зазначив, що цього дня ми вшановуємо пам’ять трьох видатних особистостей нашої історії: св. Полікарпа – покровителя Вовчатицької школи, Івана Хрестителя і Тараса Шевченка. І це не випадково, адже їх єднала віра в Бога. Отець Микола побажав, щоб усі відчували опіку св. Полікарпа, який є зразком доброти, і дав добрі настанови жити у добрі і любові із ближніми. А дороговказом для кожного з нас мали б стати слова святого Полікарпа: «Я – християнин і величаюся тим, бо це моє найбільше щастя».
Учні 9 класу підготували розповідь про єпископа Смирни святого Полікарпа – одного із найбільших мучеників церкви, людину із глибокою вірою в серці, якій довелося перетерпіти страшні випрбування і яка до останніх днів свого життя боролася за те, щоб наша греко-католицька церква була вільною і незалежною, «щоб зацвіла вона миром, щоб стала матір’ю для всіх поколінь і щоб усіх привела до найвищого, і єдиного, добра – до спасіння душ для неба і для Ісуса».
Опісля присутніх запросили до актової зали на мистецьку годину, присвячену 125-річчю від дня народження єпископа Української греко-католицької церкви, кардинала Римо-католицької церкви, Митрополита Галицького та Архієпископа Львівського, Верховного Архієпископа Львівського — предстоятеля Української греко-католицької церкви Йосифа Сліпого.
Боже провидіння послало нашій Церкві і народові у ХХ ст. двох великих синів України – українського Мойсея, митрополита Андрея Шептицького та його наступника – в’язня ради Христа, патріарха Йосифа Сліпого, які йшли тернистим шляхом, прокладаючи дорогу Церкві та українському народові.
Розпочався виступ молитвою. З уст дітей линули такі слова: «Я сьогодні, Отче, не за себе – за народ наш змучений молюсь». Переглядаючи  фільм про патріарха, учні 7 класу сторінка за сторінкою перегорнули його життєпис, у якому прозові розповіді перепліталися із поетичними рядками. Кожен зрозумів, що митрополит закликає сьогодні до взаємної любові, до згоди, до єдності: «Заповідаю усім вам: моліться, працюйте і боріться за збереження християнської душі кожної людини, українського народу і просіть Всемогучого Бога, щоб він допоміг нам завершити нашу тугу за єдність і наші змагання за церковне з’єднання, за здвигнення патріархату української церкви». На завершення усі виконали церковний гімн «Боже великий, єдиний…»
Отець М. Прунак з болем у серці говорив про часи лихоліття, коли греко-католицька церква перейшла через важкі випробування, перебуваючи у підпіллі. Згадав про Великих Слуг Божих нашого краю о. А. Бучацького, о. С. Цибрана, о. В. Вороновського, які не відреклися своєї Церкви, незважаючи на жахіття, що довелося їм пережити. «Сьогодні нас не переслідують, ми можемо вільно, з виявом любові до Бога прийти до церкви. Дивлячись на постать Блаженнійшого, пам’ятаймо, що у нашій історії були такі великі люди, які не відреклися віри в Христа. Свою віру скріплюйте своїми ділами!» – закликав отець Микола.
Слова пароха, як і жертовне життя церковного та наукового діяча, спонукали до глибоких роздумів над змістом нашого існування.

Допис на сайт Стрийської єпархії УГКЦ та газету "Ходорівщина", березень 2017р.

Немає коментарів:

Дописати коментар